Taikos al. 24, Panevėžys
Tel.: 8 (45) 46 69 33, +370 610 669 33
El. paštas info@dentavita.lt

Darbo laikas:
I, II, III, IV - 8:00 - 20:00
V - 8:00 - 19:00
VI, VII - Nedirbame

Akcijos

Dainius Razukevičius

Kovo 1 d. PIRMĄ KARTĄ PANEVĖŽYJE pacientus konsultuos med. m. dr., gydytojas burnos, veido ir žandikaulių chirurgas Dainius Razukevičius. Ir konsultacijos vyks ne bet kur, o pas mus klinikoje! Nepraleiskite progos – registruokitės!

Med. m. dr. Dainius Razukevičius, gydytojas burnos, veido ir žandikaulių chirurgas.

Dainius Razukevičius 1997 m. baigė Kauno medicinos universiteto Stomatologijos fakultetą, 1997-1998 m. Kauno medicinos universitete atliko pirminę, 1998-2000 m. burnos chirurgijos antrinę, 2000-2002 m. veido ir žandikaulių chirurgijos tretinę rezidentūrą. 2005 m. Kauno medicinos universitete apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema ,,Apatinio žandikaulio kampo lūžimų klinikos ir diagnostikos ypatumai bei gydymo efektyvumo tyrimai”.

Apatinio smilkininio žandikaulio sąnario chirurgija, ortognatinė chirurgija, kaulo rekonstrukcijos operacijos, implantavimas – gyd. Dainiaus Razukevičiaus specializacijos sritys. Jis dirba pagal įvairias implantologijos metodikas, specializuojasi sudėtingose implantologijos, kaulinio audinio atstatymo metodikose.

2015 m. med. m. dr. Dainius Razukevičius ir med. m. dr. Simonas Grybauskas atliko pirmąją Pabaltijo ir Rytų Europos šalyse vienmomentę operaciją: ortognatinė operacija kartu su abipusiu smilkininio apatinio žandikaulio sąnarių protezavimu dirbtiniais endoprotezais.

Gyd. Dainius Razukevičius yra tokių organizacijų kaip Tarptautinė burnos, veido ir žandikaulių chirurgų asociacija (International Association of Oral and Maxillofacial Surgeons), Europos kranio, veido ir žandikaulių chirurgų asociacija (European Association for Cranio Maxillo Facial Surgery), Lietuvos veido ir žandikaulių chirurgų asociacija, Tarptautinė implantologų komanda (International Team of Implantology) ir kt. organizacijų narys, Kauno implantologijos centro steigėjas ir direktorius.

Nuo 2007 m. gyd. Dainius Razukevičius kviečiamas pasidalinti praktinės patirties žiniomis ir skaityti pranešimus apatinio smilkininio žandikaulio sąnario disfunkcijos ir chirurgijos, kaulo rekonstrukcijos operacijų ir implantavimo temomis.

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnarys (Temporomandibular Joint, TMJ)

Žmogus turi du kartu dirbančius smilkininio apatinio žandikaulio sąnarius. Tarp ausų ir skruostų esantys sąnariai jungia apatinio žandikaulio kaulą su smilkininiais kaukolės kaulais abejose galvos pusėse. Sąnarius kontroliuojantys raumenys leidžia jiems judėti trimis kryptimis: į viršų ir žemyn, į abi puses, bei į priekį ir grįžti atgal.

Išsižiojant apatinio žandikaulio sąnario galvutė slenka kaukolėje esančia įduba, o susičiaupiant – grįžta atgal. Tarp sąnario galvutės ir įdubos esantis minkštųjų audinių smilkininio apatinio žandikaulio diskas užtikrina šio judesio sklandumą, amortizuoja kramtymo ir kitų judesių metu susidariusią jėgą.

Trijų plokštumų atžvilgiu judėdami smilkininio apatinio žandikaulio sąnariai atlieka vieną sudėtingiausių visų žmogaus sąnarių judesių.

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimų simptomai

Dažniausi pacientų nusiskundimai:

  1.  Žandikaulio skausmas, apibūdinamas labai skirtingai. Vienais atvejais labai intensyvus, kitais –jaučiamas silpnai;
  2.  Ribotas žandikaulio judėjimas, užstringantis žandikaulis;
  3.  Skausmingas traškėjimas, spragtelėjimas sąnaryje, išsižiojimo ar susičiaupimo metu;
  4.  Ausies skausmas, spaudimas, spengimas ausyse (tokiais atvejais otorinolaringologai (ausų, nosies, gerklės ligų specialistai) ausyje nemato jokios patologijos);
  5.  Nepilno sukandimo jausmas.

Atsitiktinis trakštelėjimas ar diskomfortas žandikaulio sąnario srityje yra dažni atvejai, todėl neturėtų kelti susirūpinimo. Dažniausiai net be jokio gydymo tokios problemos išsisprendžia per keletą savaičių ar mėnesio laikotarpyje. Tačiau, jei skausmas pasikartojantis ir tęsiasi ilgiau nei mėnesį, dėl šių simptomų verta pasikonsultuoti su Jūsų odontologu bei burnos, veido ir žandikaulių chirurgu.

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario gydymas gali būti skaidomas į tris kryptis:

  1.  Konservatyvus gydymas;
  2.  Konservatyvus arba chirurginis gydymas (tam tikrais atvejais, gydytojui paaiškinus keletą gydymo galimybių, pacientas turi galimybę rinktis, kuriuo būdu spręsti esamą problemą).
  3.  Tik chirurginis gydymas arba chirurginis gydymas po konservatyvaus gydymo, nepasiekus reikiamo rezultato.

Dauguma smilkininio apatinio žandikaulio sąnario disfunkcijos atvejų yra labai individualūs. Gydymo planas sudaromas atsižvelgiant į visumą, įvertinant esamas problemas ir laukiamą rezultatą. Todėl platesnės informacijos, išanalizavęs konkrečią situaciją, derindamas teoriją ir praktiką, gali suteikti tik burnos, veido ir žandikaulių chirurgas konsultacijos metu.

Skambinkite arba registruokitės

Registracija

Taikos al. 24, Panevėžys
Tel., faks.: (~45) 46 69 33,
Mob. tel.: +370 610 66933, +370 663 66000
El.paštas info@dentavita.lt
www.dentavita.lt

Ačiū, jūsų žinutė išsiųsta!
Įvyko klaida