Taikos al. 24, Panevėžys
Tel.: 8 (45) 46 69 33, +370 610 669 33
El. paštas info@dentavita.lt

Darbo laikas:
I, II, III, IV, V - 8:00 - 18:00
VI, VII - Nedirbame

Naujienos

„Sekundė“: Atpildas už pastangas – gražūs dantys

Panevėžio rajono gyventoja sulaukė neįtikėtinos dovanos. Daugiavaikei mamai, prieš daugiau nei dvejus metus gydytai nuo alkoholizmo, pasiūlytos odontologinės paslaugos, kurių vertė – daugiau nei 14 tūkst. eurų. Tai bendras Panevėžio rajono savivaldybės ir verslo socialinis projektas. Jo tikslas – įkvėpti jėgų ir pasitikėjimo daugiavaikei mamai, sustiprinti jos ryžtą keičiant gyvenimo būdą, paskatinti siekį dorai ir atsakingai auklėti vaikus.

Paįstrio seniūnijos Puodžiūnų kaime gyvenančiai septynių vaikų mamai Giedrutei Gumbinienei bus suteiktas nemokamas odontologinis gydymas. Jis planuojamas kelių etapų, o galutinis rezultatas – implantuoti dantis. Tam prireiks kelių mėnesių. Vežiojimo ir kitomis paslaugomis, susijusiomis su projekto įgyvendinimu, rūpinasi Panevėžio rajono savivaldybė.
G. Gumbinienė prisipažįsta, kad ši žinia jai buvusi labai netikėta, tačiau nedvejodama sutiko. Vaikai, kurie moteriai yra didelė paskata gyventi kitaip, taip pat skatino mamą pasirūpinti savimi. Moters vyriausia dukra jau ištekėjusi ir padovanojusi du anūkus, o jauniausias vaikas – pirmokas.
„Galima sakyti, kad dantų nebeturėjau. Keli priekyje buvo likę, bet ir tie po metų kitų būtų iškritę“, – kalbėjo moteris.
Vakar jai odontologijos klinikoje sudėti laikini dantys, tad po tiek metų, pragyventų praktiškai be dantų, jautėsi keistai – reikia vėl pratintis.
„Nejaukiai jautiesi, kai neturi dantų. Bendraudama stengiuosi užsidengti ranka, nerodyti, kad jų nėra“, – pasakoja moteris.
Stebuklai vyksta
Odontologijos klinikos savininkas, gydytojas odontologas Marijus Kubilius sako, kad įstaiga kasmet rengia labdaros akcijas, tačiau šiemet ji kiek kitokia – skirta vienam žmogui. Tariantis su rajono Savivaldybės darbuotojais, išrinktas žmogus, kuriam padedama įgyvendinti svajones.
„Jei žmogus kabinasi į gyvenimą ir nori gyventi kokybiškiau, parodome, kad stebuklai vyksta“, – sako gydytojas.
Darbų sąmata didelė, tačiau tiek tektų sumokėti standartiškai. Pasak M. Kubiliaus, klinikos specialistai dirbs su paciente nemokamai – tai bus jų labdara. Dantų implantus dovanoja šveicarų kompanija, ji mielai sutiko prisidėti prie tokios akcijos
Gydytojo teigimu, moteris beturi tris dantis, jie bus išrauti. Tačiau kol kas palikti laikiniems protezams tvirtinti. Vakar jie buvo įdėti, kad palengva pratintųsi. Vėliau laukia dantų implantavimo operacija. Kada tai bus, medikai neprognozuoja. Jei Motinos dienai nebus spėta, šiemet laukia dar viena svarbi proga – gruodį G. Gumbinienė švęs 50-metį.
Dovanos verta
Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas, padėjęs atrinkti kandidatę, tvirtina, kad G. Gumbinienė buvo verta tokios dovanos. Ji augina visą būrį vaikų, be to, padarė labai didelę pažangą.
„Ilgus metus nelabai gerai gyvenusi, nutarė vieną kartą kitaip pažiūrėti į gyvenimą.
Ji rado jėgų pasigydyti nuo tam tikros ligos ir dabar yra pavyzdys. Viskas jai įdomu, dalyvauja bendruomenės gyvenime, labai rūpinasi vaikais, tvarko būstą“, – džiaugiasi seniūnas.
Idėją rajono Savivaldybei finansiškai padėti iš alkoholizmo liūno norintiesiems išsikapstyti pasiūlęs seniūnas džiaugėsi, kad tiek administracija, tiek politikai palaikė iniciatyvą paremti norinčius gydytis asmenis. Tačiau jau seniai turėjęs mintį, kad reikia dar daugiau pagalbos.
„Fizinę operaciją padarėme, bet tas žmogus turi normaliai sugrįžti į mūsų visuomenę. Kaip ir geras sportininkas: žaidžia daug metų rinktinėje, baigia sportuoti ir atsiduria vakuume, keičiasi gyvenimo būdas. Taip ir čia, keičiasi draugai, pažįstami, visas gyvenimas. Jei jau nutiesėme kelią ateiti į normalią visuomenę, turime vesti iki galo“, – pabrėžė V. Šležas.
V. Šležas nesibaimina, kad dabar seniūniją užplūs daugiau norinčiųjų susitvarkyti dantis ar ko nors kito. Jis tikisi, kad kitus verslininkus užkrės geras pavyzdys ir šie norės prisidėti. O patiems bus stimulas tokių rėmėjų ieškoti.
„Kursime kriterijus. Tegul tik atsiranda, tegul žmonės pasuka tuo doros keliu, tikrai rasime būdų“, – apie galimas eiles kalba seniūnas.
Jis puikiai pamena atvejį, kai pats sumokėjo už vienos daugiavaikės moters gydymą. Iš mamos buvo paimti vaikai, jauniausiam buvo vos kelios savaitės. Seniūno pastangos pasiteisino – moteris nebegeria ir augina vaikus.
„Šiurpus vaizdas. Neatsigavau dvi tris savaites, kai išvežė vaikus. Vaikai apsikabinę motiną klykė: „Mama, tu nebegerk, kad mūsų neišvežtų!“, – pamena jis.
Pradėjus svarstyti, kaip pakeisti situaciją, sulaukė atsakymo – neturi pinigų kodavimui. Pasak V. Šležo, jei norima nemokamai, reikia gauti šeimos gydytojo siuntimą, paskui kreiptis į psichologą – praeina apie šešias savaites. Toks laikas ne kiekvienam, turinčiam priklausomybę, įveikiamas.
Daiva SAVICKIENĖ

„Sekundė“: Aukščiausio lygio odontologui nėra beviltiškų pacientų

Prieinama ir Lietuvoje

Kiekvienas nori sveikų, gražių dantų, bet su amžiumi, dėl ligų jų burnoje lieka vis mažiau, o kartais – vos keli ar visai nė vieno. Net ir galintieji sau leisti pasinaudoti visais šiuolaikinės medicinos pasiekimais odontologijos srityje neretai delsia ir kenčia diskomfortą, gėdijasi šypsotis.
Dažnas tiesiog pasiklysta informacijos ir reklamos gausybėje. Iš tiesų nusprendus susidėti dantis nelengva pasirinkti specialistą. Juk savo sveikatą norisi patikėti tik pačiam geriausiam.
Odontologijos klinikoje „Dentavita“ dirbantį Vilniaus implantologijos centro odontologą periodontologą Algirdą Puišį susiranda ne tik Panevėžio krašto, bet ir kaimynės Latvijos gyventojai.

Puišys – vienintelis Baltijos šalyse turi Osteointegracijos akademijos, vienijančios geriausius Europos implantologus, sertifikatą, liudijantį jo aukščiausią kvalifikaciją implantologijos srityje. Šioje srityje gydytojas dirba jau 15 metų.
Pasaulinį pripažinimą patvirtinantį dokumentą odontologas parsivežė užpernai iš Romoje vykusio tarptautinio kongreso. Lietuvio ir jo kolegų mokslinis tyrimas „Kraštinio kaulo stabilumas aplink dantų implantus“ 2012 metais akademijos konferencijoje Kopenhagoje iš 600 pranešimų buvo įvertintas pirmąja vieta.
A. Puišys ne tik pats tobulinasi, dalyvaudamas tarptautinėse konferencijose, dirba mokslinį darbą, bet ir savo sukauptomis žiniomis, patirtimi dalijasi su kolegomis.
Jaunas gydytojas pacientams mokslinių teorijų nedėsto. Draugiškas, šiltas bendravimas, aiškūs, suprantami atsakymai, išsamus paaiškinimas apie gydymą ir garantuota paslaugų kokybė – tokie jo pagrindiniai darbo principai. Iki šių metų A. Puišys Panevėžyje tik konsultuodavo, o dabar modernią medicinos įrangą turinčioje „Dentavitoje“ jau ir implantuoja, atlieka absoliučiai visas implantacijos operacijas, net ir su anesteziologo priežiūra, jei yra reikalinga ir pageidauja pacientas. „Dėl geros savijautos ir gražios šypsenos lietuviams tikrai nebūtina vykti į užsienį. Lietuvoje turime aukštos kvalifikacijos specialistų, tokias pat šiuolaikines technologijas“, – sakė jis. Beje, Lietuvos odontologai dar sovietmečiu protezavimo srityje naujų, pažangesnių metodikų taikymu gerokai lenkė kolegas iš kitų respublikų. Pasaulyje dantys pradėti implantuoti nuo 1970-ųjų. Maždaug prieš 15 metų šiai moderniausiai prarastų dantų atkūrimo technologijai pasiekus Lietuvą, A. Puišys pradėjo šioje srityje specializuotis. Gydytojas taip pat gilinasi į periodontologiją, minkštųjų audinių plastiką. Jis su kolegomis yra sukuręs porą naujų metodikų, kurių moko ir užsieniečius.

Palygina su namo remontu

Implantas yra šaknies pakaitalas, ant kurio laikosi karūnėlė, t. y. protezas. Implantai yra įsriegiami į žandikaulio kaulą, kai su juo suauga, o tai vidutiniškai užtrunka 1,5 – 3 mėnesius, yra uždedami protezai – estetiškos, nuo paciento savų dantų forma, dydžiu, spalva nesiskiriančios karūnėlės. Tai – dantys, kuriais kramtome ir kuriuos ne gėda rodyti šypsantis. A. Puišys savo pacientams rekomenduoja šveicariškus dantų implantus „Straumann“. Jie yra bene populiariausi pasaulyje dėl savo kokybės, ilgaamžiškumo, kelis kartus mažesnės komplikacijų rizikos. „Straumann“ implantų pranašumai įrodyti moksliniais tyrimais. Kad pacientai geriau suprastų, kaip yra atliekamas implantavimas ir protezavimas, A. Puišys šį procesą vaizdžiai palygina su namo remontu. Kai nutariame remontuoti namą, pirmiausia išnešame senus baldus, nuplėšiame senus tapetus, išgriauname nereikalingas pertvaras. Šiuo atveju yra pašalinami nesveiki dantys. Periodontolgas atkreipė dėmesį, kad būtina šalinti tik tuos dantis, kurių šaknų nebegalima išsaugoti. Jokiu būdu negalima rauti danties, jeigu jį dar galima atkurti, išsaugoti šaknį ir ant jos dėti protezą. „Jokie implantai neatstos savo danties. Implantas yra netekto danties pakaitalas. Labai gaila, kad kartais odontologai įtikina pacientus išrauti nuskilusius, pažeistus dantis, neįvertinę galimybių juos sugydyti. Tai bandymas pasipelnyti iš paciento nežinojimo“, – kalbėjo jis. Antras namo remonto etapas – tai naujos pertvaros, sustiprinimai, apšiltinimai, dantų gydyme tai žandikaulio kaulo paruošimas ir implanto – šaknies pakaitalo, ant kurio laikysis danties protezas, įsriegimas. Implantacija gali būti atliekama taikant sedaciją, jeigu iš karto sriegiama daug implantų, pacientas yra jautrus, pacientą pykina arba tiesiog jaučia didelę baimę. Nors sedaciją atlieka anesteziologas, tai nėra narkozė. Pacientas giliai nemiega, o tik yra atsipalaidavęs, nejaučia baimės. Miegas yra toks, iš kurio pacientas lengvai pažadinamas. Paprastai žmogus procedūros visiškai arba iš dalies neatsimena. A. Puišiui vienu kartu yra tekę daugiausia implantuoti 20 dirbtinių danties šaknų. Įsriegus implantą reikia laiko, kad jis prigytų, suaugtų su kaulu. Pasak A. Puišio, jeigu žandikaulio kaulas sveikas, jau po 1–1,5 mėnesio galima protezuoti. Jeigu gyja lėčiau, žmogus vyresnio amžiaus, laukiama 2–3 mėn., o jei tenka priauginti kaulą, gali
prireikti ir pusmečio. Po implantacijos skiriama skausmą ir uždegimą mažinančių vaistų.

Dantys per vieną vizitą – ne visiems

Nemažai odontologijos klinikų žmones gundo galimybe per vieną vizitą susidėti visus trūkstamus dantis. A. Puišys sako, jog iš tiesų galima pašalinti dantį, įdėti implantą ir iš karto protezuoti. Tokiu atveju ant implanto dedama laikinoji karūnėlė, paskui ji pakeičiama į nuolatinę. Tačiau nauji dantys per vieną vizitą – ne visiems. Pasak A. Puišio, kartais odontologai, norėdami įtikti pacientui, tiesiog paskuba, dėl to nukenčia paslaugos kokybė. „Kiekvienas pacientas yra kitoks, todėl reikia labai gerai įvertinti jo burnos ir visos sveikatos būklę“, – sakė jis. Dantų implantacijai kontraindikacijų nėra, tačiau sergantys lėtinėmis ligomis, rūkantys žmonės turi žinoti, kad gijimo procesas gali būti ilgesnis. A. Puišio pacientai dažnai teiraujasi, kiek jiems tarnaus implantuoti dantys. Pasak Gydytojo implantas turi tarnauti mažiausiai 10 metų, o maksimaliai – neribotą laiką. Tačiau danties karūnėlė – protezas – laikui bėgant, kaip ir nuosavas dantis, nusidėvi. Implantų ir protezuotų dantų ilgaamžiškumas labai daug priklauso ir nuo jų tinkamos priežiūros, todėl pacientas privalo tinkamai prižiūrėti savo burnos sveikatą, kas pusmetį būtina lankytis pas burnos higienistą, kas metus pas implantavusį ir protezavusį gydytoją.. A. Puišys pasakojo, kad Amerikoje jau praeina vadinamųjų holivudinių šypsenų mada. Lietuviams gal ir patiko akinamai balti amerikiečių dantys, tačiau jie patys ir iki šiol nepageidavo blizgančio balto šaldytuvo spalvos dantų. „Lietuviams, kaip ir daugumai europiečių, labiausiai patinka natūralios spalvos dantys. Svarbiausia, kad jie būtų sveiki, gražūs.
Šiais laikais yra visos galimybės turėti gražią šypseną. Nėra tokios burnos būklės, kurios negalėtume pagerinti ir implantuoti naujų dantų“, – kalbėjo gydytojas.

„Panevėžio rytas“: „Dentavita“ vasarą pasitinka sumažintomis paslaugų kainomis

Artėjant vasarai kiekvienas iš mūsų susimąsto apie savo sveikatą. Mums svarbu gerai jaustis, gražiai atrodyti. Ar skiriame pakankamai dėmesio ir  burnos sveikatai? Ar pagalvojame, kad burnos sveikata turi svarbią reikšmę viso organizmo sveikatai? Jau 25 –tą vasarą pasitinkantis odontologinės klinikos „Dentavita „ kolektyvas vasarą nori matyti daugiau  besišypsančių panevėžiečių ir kviečia pasirūpinti burnos sveikata.

Viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje, nuo kurios yra pažeisti daugiau nei 90 procentų viso pasaulio žmonių dantys – dantų kariesas arba dantų ėduonis. Dantų ėduonis atsiranda, kai dantų emalyje pradeda mažėti mineralinių medžiagų ( kalcio ar fosforo). Ilgainiui emalė lūžta ir susiformuoja ertmė.
Tyrimai rodo, kad ėduonies išsivystymą lemia keletas veiksnių: dantų apnašose esantys mikroorganizmai, angliavandeniai ir individualus imlumas ėduoniui.

Dantų implantai – patikimas būdas atkurti prarastus dantis

Dantų implantai – patikimas būdas atkurti prarastus dantis 

Įvairiuose istoriniuose šaltiniuose aprašomi bandymai atkurti prarastus dantis implantais dar Majų ar senovės Egipto civilizacijose. Tuometiniai gydytojai bandydavo pakeisti dantis dramblio kaulo ar vėžlio šarvo fragmentais. Taip pat buvo bandoma persodinti kito žmogaus dantis. Žinoma, tokios implantacijos retai būdavo sėkmingos.
Tikroji implantologijos pradžia prasidėjo XX a. viduryje, kai švedų profesorius P.I. Brånemark su kolegomis atliko eksperimentą su titanu ir nustatė, kad titanas gali tiesiogiai sąveikauti su kauliniu audiniu. Buvo sukurtas naujas terminas „oseointegracija“, kuris apibūdino fizinę ir funkcinę gyvo kaulo ir titano jungtį. Vėliau titaniniai implantai buvo panaudoti atkuriant prarastus dantis.
Dabar implantologija – neatsiejama daugelio pacientų gydymo dalis. Panaudojus dantų implantus galima atkurti vieną dantį, turintį defektą, ar visą dantų lanką. Pavieniai dantys atkuriami implantais ir taip apsaugomi greta esantys dantys nuo šlifavimo gaminant tiltinius protezus. Protezas ant implanto nejungiamas su nuosavais dantimis, todėl jis nesusilpnina ir nekenkia jiems. Kelių dantų defektai atstatinėjami tiltiniais protezais ant implantų. Tokie protezai, ypač atstatinėjant galinių dantų defektus, kartais padeda išvengti išimamų protezų. Bedančiai pacientai gali susigrąžinti neišimamus dantis arba sutvirtinti išimamus protezus.
Kiekvienas, galvojantis apie dantų implantus, turėtų suvokti, kad implantacija, kaip ir kiti gydymo metodai, yra kruopščiai suplanuota ir dažnai ne vieno apsilankymo reikalaujanti procedūra. Viskas prasideda nuo konsultacijos. Jos metu išklausomi paciento pageidavimai, įvertinama bendra sveikatos būklė (autoimuninės ligos, cukrinis diabetas ir kitos ligos ar būklės, galinčios turėti įtakos sėkmingai implantacijai), įvertinami perioraliniai minkštieji audiniai, sąkandžio tipas, parafunkcijos, likusių dantų prognozė ir alveolinės ataugos būklė.

Ankstesnis 1 2 3 4 Kitas

Skambinkite arba registruokitės

Registracija

Taikos al. 24, Panevėžys
Mob. tel. +370 610 66933, +370 663 66000,
Tel., faks. (~45) 466933,

El.paštas info@dentavita.lt
www.dentavita.lt

Dentavita - Odontologijos klinika Panevėžyje

Ačiū, jūsų žinutė išsiųsta!
Įvyko klaida