Taikos al. 24, Panevėžys
Tel.: 8 (45) 46 69 33, +370 610 669 33
El. paštas info@dentavita.lt

Darbo laikas:
I, II, III, IV, V - 8:00 - 18:00
VI, VII - Nedirbame

Naujienos

„Sekundė“: Aukščiausio lygio odontologui nėra beviltiškų pacientų

Prieinama ir Lietuvoje

Kiekvienas nori sveikų, gražių dantų, bet su amžiumi, dėl ligų jų burnoje lieka vis mažiau, o kartais – vos keli ar visai nė vieno. Net ir galintieji sau leisti pasinaudoti visais šiuolaikinės medicinos pasiekimais odontologijos srityje neretai delsia ir kenčia diskomfortą, gėdijasi šypsotis.
Dažnas tiesiog pasiklysta informacijos ir reklamos gausybėje. Iš tiesų nusprendus susidėti dantis nelengva pasirinkti specialistą. Juk savo sveikatą norisi patikėti tik pačiam geriausiam.
Odontologijos klinikoje „Dentavita“ dirbantį Vilniaus implantologijos centro odontologą periodontologą Algirdą Puišį susiranda ne tik Panevėžio krašto, bet ir kaimynės Latvijos gyventojai.

Puišys – vienintelis Baltijos šalyse turi Osteointegracijos akademijos, vienijančios geriausius Europos implantologus, sertifikatą, liudijantį jo aukščiausią kvalifikaciją implantologijos srityje. Šioje srityje gydytojas dirba jau 15 metų.
Pasaulinį pripažinimą patvirtinantį dokumentą odontologas parsivežė užpernai iš Romoje vykusio tarptautinio kongreso. Lietuvio ir jo kolegų mokslinis tyrimas „Kraštinio kaulo stabilumas aplink dantų implantus“ 2012 metais akademijos konferencijoje Kopenhagoje iš 600 pranešimų buvo įvertintas pirmąja vieta.
A. Puišys ne tik pats tobulinasi, dalyvaudamas tarptautinėse konferencijose, dirba mokslinį darbą, bet ir savo sukauptomis žiniomis, patirtimi dalijasi su kolegomis.
Jaunas gydytojas pacientams mokslinių teorijų nedėsto. Draugiškas, šiltas bendravimas, aiškūs, suprantami atsakymai, išsamus paaiškinimas apie gydymą ir garantuota paslaugų kokybė – tokie jo pagrindiniai darbo principai. Iki šių metų A. Puišys Panevėžyje tik konsultuodavo, o dabar modernią medicinos įrangą turinčioje „Dentavitoje“ jau ir implantuoja, atlieka absoliučiai visas implantacijos operacijas, net ir su anesteziologo priežiūra, jei yra reikalinga ir pageidauja pacientas. „Dėl geros savijautos ir gražios šypsenos lietuviams tikrai nebūtina vykti į užsienį. Lietuvoje turime aukštos kvalifikacijos specialistų, tokias pat šiuolaikines technologijas“, – sakė jis. Beje, Lietuvos odontologai dar sovietmečiu protezavimo srityje naujų, pažangesnių metodikų taikymu gerokai lenkė kolegas iš kitų respublikų. Pasaulyje dantys pradėti implantuoti nuo 1970-ųjų. Maždaug prieš 15 metų šiai moderniausiai prarastų dantų atkūrimo technologijai pasiekus Lietuvą, A. Puišys pradėjo šioje srityje specializuotis. Gydytojas taip pat gilinasi į periodontologiją, minkštųjų audinių plastiką. Jis su kolegomis yra sukuręs porą naujų metodikų, kurių moko ir užsieniečius.

Palygina su namo remontu

Implantas yra šaknies pakaitalas, ant kurio laikosi karūnėlė, t. y. protezas. Implantai yra įsriegiami į žandikaulio kaulą, kai su juo suauga, o tai vidutiniškai užtrunka 1,5 – 3 mėnesius, yra uždedami protezai – estetiškos, nuo paciento savų dantų forma, dydžiu, spalva nesiskiriančios karūnėlės. Tai – dantys, kuriais kramtome ir kuriuos ne gėda rodyti šypsantis. A. Puišys savo pacientams rekomenduoja šveicariškus dantų implantus „Straumann“. Jie yra bene populiariausi pasaulyje dėl savo kokybės, ilgaamžiškumo, kelis kartus mažesnės komplikacijų rizikos. „Straumann“ implantų pranašumai įrodyti moksliniais tyrimais. Kad pacientai geriau suprastų, kaip yra atliekamas implantavimas ir protezavimas, A. Puišys šį procesą vaizdžiai palygina su namo remontu. Kai nutariame remontuoti namą, pirmiausia išnešame senus baldus, nuplėšiame senus tapetus, išgriauname nereikalingas pertvaras. Šiuo atveju yra pašalinami nesveiki dantys. Periodontolgas atkreipė dėmesį, kad būtina šalinti tik tuos dantis, kurių šaknų nebegalima išsaugoti. Jokiu būdu negalima rauti danties, jeigu jį dar galima atkurti, išsaugoti šaknį ir ant jos dėti protezą. „Jokie implantai neatstos savo danties. Implantas yra netekto danties pakaitalas. Labai gaila, kad kartais odontologai įtikina pacientus išrauti nuskilusius, pažeistus dantis, neįvertinę galimybių juos sugydyti. Tai bandymas pasipelnyti iš paciento nežinojimo“, – kalbėjo jis. Antras namo remonto etapas – tai naujos pertvaros, sustiprinimai, apšiltinimai, dantų gydyme tai žandikaulio kaulo paruošimas ir implanto – šaknies pakaitalo, ant kurio laikysis danties protezas, įsriegimas. Implantacija gali būti atliekama taikant sedaciją, jeigu iš karto sriegiama daug implantų, pacientas yra jautrus, pacientą pykina arba tiesiog jaučia didelę baimę. Nors sedaciją atlieka anesteziologas, tai nėra narkozė. Pacientas giliai nemiega, o tik yra atsipalaidavęs, nejaučia baimės. Miegas yra toks, iš kurio pacientas lengvai pažadinamas. Paprastai žmogus procedūros visiškai arba iš dalies neatsimena. A. Puišiui vienu kartu yra tekę daugiausia implantuoti 20 dirbtinių danties šaknų. Įsriegus implantą reikia laiko, kad jis prigytų, suaugtų su kaulu. Pasak A. Puišio, jeigu žandikaulio kaulas sveikas, jau po 1–1,5 mėnesio galima protezuoti. Jeigu gyja lėčiau, žmogus vyresnio amžiaus, laukiama 2–3 mėn., o jei tenka priauginti kaulą, gali
prireikti ir pusmečio. Po implantacijos skiriama skausmą ir uždegimą mažinančių vaistų.

Dantys per vieną vizitą – ne visiems

Nemažai odontologijos klinikų žmones gundo galimybe per vieną vizitą susidėti visus trūkstamus dantis. A. Puišys sako, jog iš tiesų galima pašalinti dantį, įdėti implantą ir iš karto protezuoti. Tokiu atveju ant implanto dedama laikinoji karūnėlė, paskui ji pakeičiama į nuolatinę. Tačiau nauji dantys per vieną vizitą – ne visiems. Pasak A. Puišio, kartais odontologai, norėdami įtikti pacientui, tiesiog paskuba, dėl to nukenčia paslaugos kokybė. „Kiekvienas pacientas yra kitoks, todėl reikia labai gerai įvertinti jo burnos ir visos sveikatos būklę“, – sakė jis. Dantų implantacijai kontraindikacijų nėra, tačiau sergantys lėtinėmis ligomis, rūkantys žmonės turi žinoti, kad gijimo procesas gali būti ilgesnis. A. Puišio pacientai dažnai teiraujasi, kiek jiems tarnaus implantuoti dantys. Pasak Gydytojo implantas turi tarnauti mažiausiai 10 metų, o maksimaliai – neribotą laiką. Tačiau danties karūnėlė – protezas – laikui bėgant, kaip ir nuosavas dantis, nusidėvi. Implantų ir protezuotų dantų ilgaamžiškumas labai daug priklauso ir nuo jų tinkamos priežiūros, todėl pacientas privalo tinkamai prižiūrėti savo burnos sveikatą, kas pusmetį būtina lankytis pas burnos higienistą, kas metus pas implantavusį ir protezavusį gydytoją.. A. Puišys pasakojo, kad Amerikoje jau praeina vadinamųjų holivudinių šypsenų mada. Lietuviams gal ir patiko akinamai balti amerikiečių dantys, tačiau jie patys ir iki šiol nepageidavo blizgančio balto šaldytuvo spalvos dantų. „Lietuviams, kaip ir daugumai europiečių, labiausiai patinka natūralios spalvos dantys. Svarbiausia, kad jie būtų sveiki, gražūs.
Šiais laikais yra visos galimybės turėti gražią šypseną. Nėra tokios burnos būklės, kurios negalėtume pagerinti ir implantuoti naujų dantų“, – kalbėjo gydytojas.

Skambinkite arba registruokitės

Registracija

Taikos al. 24, Panevėžys
Mob. tel. +370 610 66933, +370 663 66000,
Tel., faks. (~45) 466933,

El.paštas info@dentavita.lt
www.dentavita.lt

Dentavita - Odontologijos klinika Panevėžyje

Ačiū, jūsų žinutė išsiųsta!
Įvyko klaida