Taikos al. 24, Panevėžys
Tel.: 8 (45) 46 69 33, +370 610 669 33
El. paštas info@dentavita.lt

Darbo laikas:
I, II, III, IV, V - 8:00 - 18:00
VI, VII - Nedirbame

Dantų chirurginis gydymas

Dantų chrirurginio gydymo paslaugas teikia burnos chirurgai. Odontologijos klinikoje Dentavita Panevėžyje atliekamos chirurginės procedūros: danties šalinimas, protinio danties rovimas, sinuso dugno kėlimas, kaulo priauginimas.

Atraumatinis danties šalinimas – tiesus kelias į sėkmingą implantaciją.
Daugumai teko patirti ar girdėti koks siaubas yra danties rovimas. Dauguma pacientų danties rovimą, kaip siaubą, prisimena iš vaikystės ar pilnos žmonių chirurginės poliklinikos, kur atsidarius kabineto durims sužinai, kad tu sekantis, o tarpdury pasirodęs pacientas – išsigandusiom akim neprideda motyvacijos užeiti.
Tai ar šiais laikais danties šalinimas vis dar baisus ir skausmingas?
Atsakymas – ne.
Dėl burnos chirurgų įgūdžių, naujų nuskausminimo metodikų, specialių smulkių instrumentų, danties šalinimo procedūra gali būti žymiai komfortiškesnė. Žinoma, atliekant bet kokią chirurginę procedūrą, tame tarpe ir danties šalinimą, labai svarbu paciento komfortas. Tačiau danties šalinimas dažniausiai yra vienas iš gydymo etapų, nuo kurio priklauso galutinio gydymo sėkmė.
Tradicinio danties šalinimo metu vis dar naudojami grubūs instrumentai, kartais net kaltai, kuriais padalinamos šaknys ar nukalamas kaulas, trukdantis pašalinti dantį. Taip šalinant dantis dažnai sulaužomas ar deformuojamas dantį supantis kaulas, stipriai pažeidžiama dantena. Tokia žaizda žymiai ilgiau ir sunkiau gyja. Implantacija toje vietoje tampa sudėtingesnė dėl kaulo deformacijos ar trūkstamos dantenos. Be to, be implantacijos prireikia ir papildomų kaulo atstatymo ir minkštųjų audinių plastikų, o tai užtrunka daugiau laiko ir papildomai kainuoja. Po traumatiško danties šalinimo net ir tiltinis protezas gali sukelti diskomfortą, nes po juo pastoviai lįs maistas.
Klaidinga manyti, kad danties rovimas yra paprasta ir nereikšminga procedūra. Kiekvienas gydymo etapas atliktas kruopščiai ir kokybiškai gali sutrumpinti gydymo eigą, sumažinti bendras gydymo išlaidas. Taigi nuo danties rovimo gali priklausyti ar bus reikalingos kaulo transplantavimo procedūros prieš implantaciją, ar reikės persodinti minkštuosius audinius. Visos papildomos procedūros padidina implantacijos kainą ir atitolina galutinį gydymo etapą – protezavimą.
Atraumatinis danties šalinimas, tai metodas, kuomet burnos chirurgas dantis specialiais instrumentais ir grąžtais pašalina minimaliai arba visai nepažeidžiant aplinkinio kaulo ar dantenų. Po šalinimo į danties alveolę įdedama speciali medžiaga, kuri neleidžia lįsti maistui, vietiškai nuskausmina, neleidžia į alveolę patekti bakterijoms. Po šalinimo jaučiamas minimalus diskomfortas, žaizda sugyja per trumpesnį laiką.
Išsaugojus aplinkinius audinius dažnai galima net ir tą pačią dieną įsukti danties implantą arba jeigu pagal gydymo planą implantacija atidedama keliems mėnesiams, tokiu atveju implantacija tampa žymiai paprastesne. Daugeliu atvejų nebereikia kaulo augmentacijos ar minkštųjų audinių plastikos. Jeigu išsaugotas kaulas ir dantena, tokiu atveju ir po tiltiniu protezu nelenda maistas.
Danties šalinimas visuomet turėtų būti kiek įmanoma atraumatiškesnis, kad planuojama implantacija ar kitas protezavimo būdas toje srityje būtų kuo paprastesnis ir greitesnis tiek pacientui tiek ir burnos chirurguj. Dantų chirurginis gydymas Panevėžio odontologijos klinikoje "Dentavita"  atliekamas ambulatorinėmis sąlygomis ir pacientas iškart po procedūros gali vykti namo. Prieš kiekvieną chirurginę procedūrą pacientas užpildo sveikatos anketą, kurioje nurodo savo bendros sveikatos būklę. Ypač svarbu nepamiršti nurodyti bendros sveikatos sutrikimus (pvz.: cukrinis diabetas, bronchinė astma, epilepsija, hipertenzija ir kt.) ar vartojamus vaistinius preparatus (pvz.: kraują skystinantys preparatai), kurie gali būti rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi, chirurginės procedūros ar gijimo metu. Todėl kartais dėl sveikatos būklės pacientas prieš procedūrą turi konsultuotis su jį gydančiu šeimos gydytoju, papildomai pradėti vartoti paskirtus medikamentus ar atvirkščiai, trumpam nutraukti vartojamus.
Visos burnos chirurginės procedūros yra planinės, atliekamos tik tuomet kai konservatyvus gydymas yra neefektyvus ar negalimas. Atliekamos tik tada kai paciento bendra sveikatos būklė gera, jis (ji) neserga ūmiu kvėpavimo takų uždegimu ar nėra kitų ūmių būklių, pacientas neturi aukštos temperatūros (~38°C). Labai svarbu atsiminti, kad sergant lūpų pūsleline (sukelia herpes virusas) negalima atlikti planinių burnos chirurgijos proceūrų, nes pratrūkus ant lūpos esančioms pūslelėms, jose esantis virusas gali patekti į chirurginę žaizdą ir išplisti burnos gleivinėje. Esant rimtiems sveikatos sutrikimams ar būklėms ambulatoriškai suteikiama tik būtinoji pagalba, o pilnas gydymas gali būti atliekamas tik stacionare.
Viena iš dažniausiai atliekamų ambulatorinių burnos chirugijos procedūrų yra danties šalinimas. Panevėžio odontologijos klinikoje "Dentavita" pirmiausia dantis apžiūri gydantis gydytojas, įvertina dantų gydymo prognozę, aptaria galimus gydymo būdus ir galimas kompliacijas su pacientu. Jeigu konservatyvus danties gydymas negali atstatyti danties kramtymo ar estetinės funkcijos (priekinių dantų srityje), dantis trukdo visos burnos kokybiškam protezavimui ar gali trukdyti kitų dantų funkcijai ar kokybiškam išsivalymui, tuomet burnos chirurgas dantį šalina.

Dažniausios šalinimo indikacijos.
Beviltiškai sugedęs dantis ar dantis su bloga ilgalaike prognoze nėra vienintelė priežastis jį šalinti.
Dažnai reikia šalinti:
1. Nepradygusius ar dalinai pradygusius protinius dantis, kurie gali pakenkti greta esantiems dantims. Kartais šalinami visiškai sveiki protiniai dantys.
2. Ortodontinio gydymo tikslu.
3. Periodontito (parodontozės) pažeistus dantis, kurie yra blogos ilgalaikės prognozės.
4. Stipriai sugedusius ar per ilgai neiškrentančius pieninius dantis, kurie gali pakenkti nuoatiniams dantims.
5. Po gydymo komplikacijų.
Danties šalinimas
Žmonės netenka dantų dėl įvairių traumų, dantys stipriai pažeisti karieso, komplikuotas endodontinis dantų gydymas (kanalų plombavimas), nekokybiškas protezavimas, įvairios vidaus ligos. Pažeistus dantis rekomenduojama kuo greičiau pašalinti. Pacientams danties šalinimo bijoti nereiktų, kadangi ši procedūra atliekamas taikant vietinę nejautrą, todėl yra visiškai neskausminga. Teisingai parinkus šalinimo taktiką ir naudojant geras bei naujas chirurgijos priemones galima greitai ir netraumuojančiai pašalinti dantį.
Dantų procedūros skrstomos pagal sudėtingumą ir atlikimo techniką:
1. Nesudėtingas danties šalinimas.
2. Sudėtingas danties šalinimas.
3. Atraumatinis danties šalinimas.
4. Chirurginis danties šalinimas.
5. Nesudėtingas danties šalinimas
Nesudėtinga šalinti tuos dantis, kurių šaknys trumpos, tiesios, vainikas nėra stipriai pažeistas ir galima naudojant standartinius chirurginius instrumentus (reples ir elevatorius) dantį mobilizuoti ir pašalinti. Dažniausiai nesudėtingai galima pašalinti periodontito (parodontozės) pažeistus, paslankius ir pieninius dantis.
Sudėtingas danties šalinimas
Klaidinga manyti, kad kuo dantis labiau pažeistas, tuo jį lengviau galima pašalinti. Dantys su stipriai suirusiais vainikais, dantų šaknų linkiais, šaknų viršūnių sustorėjimais, daugiašakniai dantys ne visuomet gali būti paprastai pašalinti. Tokiems dantims šalinti burnos chirurgas naudoja specialūs chirurginiai instrumentai, dantys dalinami į kelias dalis ir šalinami atskirais fragmentais. Po tokios procedūros dažniausiai reikia suformuoti naują kaulo ir dantenos kontūrą ir užsiūti alveolę.
Atraumatinis danties šalinimas
Šis metodas gali būti naudojamas tiek sudėtingiems dantims, tiek ir rutiniškai bet kuriems dantis šalinti prieš dantų implantaciją ar kitas protezavimo procedūras, ypač estetinėje zonoje. Pagrindinis tikslas dantį pašalinti taip, kad būtų išsaugoti dantį supantys audiniai (kaulas ir dantena). Tikriausiai daugelis susidūrę su dantų implantacija ar bent jau skaitę apie šia procedūrą žino, kad danties implantui įsriegti reikalingas pakankamas kaulo kiekis implantacijos srityje ir sveika dantena virš jo. Šalinimo metu burnos chirurgas dantį dalina taip, kad nepažeisti jį supančios kaulo sienelės ir nesužaloti dantenos. Danties liuksavimui (išjudinimui) ir pašalinimui naudojami smulkesni instrumentai, su kuriais pašalinamos atskiros dantų šaknys ar fragmentai. Dažniausiai tokių dantų alveolės užsiuvamos. Po atraumatinio danties pašalinimo pacientai jaučia mažesnį diskomfortą, šalinimo sritis greičiau gyja, pasitaiko žymiai mažiau komplikacijų.
Chirurginis danties šalinimas
Chirurginis šalinimas naudojamas dalinai pradygusių ar nepradygusių dantų šalinimui, ne dantų lanke esančio ar virškomplektinio danties šalinimui. Tokio danties šalinimas yra sudėtinga, kruopšti chirurginė procedūra, todėl pirmas vizitas pas burnos chirurgą būna tik planavimas ir procedūros aptarimas. Procedūros metu naudojama vietinė nejautra, pacientas skausmo nejaučia. Priėjimas prie danties padaromas atkeliant gleivinės-antkaulio lopą, nugręžiant vainiką dengiantį kaulą. Dantis mobilizuojamas specialiais instrumentais, esant reikalui padalinamas į keletą fragmentų ir tuomet pašalinamas. Po šalinimo gleivinė susiuvama, paaiškinamas pooperacinis rėžimas. Paskiriami reikalingi medikamentai. Po chirurginio danties šalinimo, ypač protinių dantų, gali būti mažesnis ar didesnis patinimas, ant veido mėlynės. Patinimo dydis priklauso nuo procedūros sudėtingumo ir organizmo individualių savybių.

Alveolito gydymas

Išrovus dantį, lieka kaulinė alveolė, vieta kurioje buvo danties šaknis. Paprastai po danties rovimo alveolė užsipildo krauju, kuris sukrešėjęs tampa krešuliu. Tačiau kai kada krešulys nesusiformuoja. Tai įvykus pacientas jaučia vidutinio intensyvumo skausmą, blogą kvapą iš burnos, blogai gyja žaizda.
Alveolito gydymas nesudėtingas. Vietinėje nejautroje burnos chirurgas iš alveolės sukelia kraujavimą, kuris suformuoja krešulį ir žaizdą, pradedančią gyti įprastiniu būdu. Į žaizdą yra įvedami tvarsčiai su vaistais ir kas 2 – 3 dienas būtina lankytis pas gydytoją tvarsčių keitimui, kol žaizda užsidengia apsauginiu sluoksniu ir išnyksta visi nemalonūs simptomai.

Danties šaknies viršūnės rezekcija

Rezekcija gali būti taikoma esant židiniams ant šaknų viršūnių. Gydant šiuo metodu burnos chirurgas prapjauna gleivinę ir prieinama iki kaulo ties ta vieta, kur yra židinys. Padarius nedidelį langelį kaule, išimamas židinys su kapsule, nupjaunama nedidelė šaknies viršūnės dalis, o pati šaknis uždengiama infekcijai nepralaidžia medžiaga, žaizda susiuvama. Paprastai ši procedūra nesunkiai pacientų toleruojama ir pooperacinis periodas būna neskausmingas.

Dentavita - Odontologijos klinika Panevėžyje. Burnos chirurgo teikiamos paslaugos.

Atsako burnos chirurgas

Beviltiškai sugedęs dantis nėra vienintelė priežastis jį išrauti. Dažnai reikia rauti:
1. Protinius dantis. Kartais raunami visiškai sveiki dantys.
2. Ortodontinio gydymo tikslu.
3. Periodontito (parodontozės) pažeistus dantis.
4. Per ilgai užsilikusius peininius dantis.
5. Po gydymo komplikacijų.
Rizikos grupė.

Dažnai gydytojai ne visada spėja išaiškinti, ko galima tikėtis po danties rovimo ir kaip reikėtų elgtis artimiausias 24 val., kad sumažėtų komplikacijų rizika. Nesidrovėkite klausti. Jei sergate bendrinėmis ligomis, tokiomis kaip cukrinis diabetas, turite dirbtinį širdies vožtuvą, esate sirgęs sunkiomis, ypač širdies ir kraujagyslių ligomis, pvz. širdies infarktu, insultu, jei jūsų kraujo spaudimas nuolat padidėjęs ar jei esate alergiškas kokiai nors medikamentų grupei, pasakykite gydytojui.

Atsako burnos chirurgas

1. Kraujavimas. 30 min. po danties rovimo laikykite sukandęs marlinį tamponą. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą pakeiskite nauju ir laikykite tvirtai sukandęs dar 20 min. Jei riekia pakartokite dar kartą. Nesiliovus kraujavimui susisiekite su gydytoju.
2. Rūkymas ir alkoholis. Po danties rovimo nerūkykite mažiausiai 12 val. Rūkalai kenkia žaizdos gyjimui. Nevartokite alkoholinių gėrimų 24 val. po procedūros.
3. Skalavimai. Išrovimo dieną burnos neskalaukite. Jūs galite gerti nekarštų skysčių, tačiau stipriai neskalaukite ir nespjaudykite, nes iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys. Nuo kitos dienos paskalaukite (ypač po valgio) dezifekuojamaisiais tirpalais. Skalaukite keletą dienų.
4. Patinimas. Kad patinimas būtų mažesnis, prie veido rovimo vietoje reikia priglausti į rankšluostėlį suvyniotą ledo pūslę. Šaltis laikomas 30 min. su 30 min. petraukomis 4 – 5 val.
5. Skausmas. Vidutiniam skausmui malšinti vartokite bet kokį vaistą, neskystinantį kraujo. Jei operacija buvo ilga, reikia išgerti paskirtų vaistų nuo skausmo.
6. Maistas. Pirmąsias 24 val. rekomenduojamas minkštas maistas.
7. Siūlės. Jei žaizdą reikėjo susiūti ir ji buvo susiūta tirpstančiais siūlais, daugiau pas gydytoją apsilankyti nereikės. Netirpstatntys siūlai paprastai išimami po savaitės.
8. Vaistai. Jei jums buvo paskirta vaistų, vartokite juos nurodytomis dozėmis.
9. Higiena. Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargūs, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlių, dantis valykite švelniai.
Atminkite, kad apleistas dantis raunamas paskutiniu atveju, kai jo neįmanoma išgydyti jokiais būdais. Tai yra perspėjimas, kad jei rimčiau nesusirūpinsite savo burnos higiena ir dantų gydymu, panašaus likimo gali sulaukti ir kiti dantys.

Skambinkite arba registruokitės

Registracija

Taikos al. 24, Panevėžys
Mob. tel. +370 610 66933, +370 663 66000,
Tel., faks. (~45) 466933,

El.paštas info@dentavita.lt
www.dentavita.lt

Dentavita - Odontologijos klinika Panevėžyje

Ačiū, jūsų žinutė išsiųsta!
Įvyko klaida