Taikos al. 24, Panevėžys
Tel.: 8 (45) 46 69 33, +370 610 669 33
El. paštas info@dentavita.lt

Darbo laikas:
I, II, III, IV, V - 8:00 - 18:00
VI, VII - Nedirbame

Dantų fluoravimas

Kas yra fluoras odontologijoje? Fluoras – mikroelementas, kurio įtaka dantų būklei labai svarbi. Pakankamas jo kiekis apsaugo dantis nuo ėduonies, didina emalio atsparumą rūgštims, susidarančioms burnoje dėl mikroorganizmų veiklos, skylant angliavandeniams. Fluoras dalyvauja emalio atsikūrimo (remineralizacijos) procese, mažina fermentinį mikroorganizmų aktyvumą ir trukdo danties apnašoms prisitvirtinti prie danties paviršiaus.

Kuo fluoras ypatingas. Kodėl jo reikia mūsų dantims? Nesusiformavusiems (neišdygusiems) dantims ypač svarbus yra tinkamas kalcio kiekis, nuo kurio tiesiogiai priklauso, ar susiformavę dantukai bus atsparūs kariesui. Visgi, su laiku, šio elemento įsisavinimas sudėtingėja ir mūsų dantims reikalinga papildoma pagalba tam, kad jie būtų stiprūs ir apsaugoti nuo ėduonies. Tuomet į pagalbą ateina fluoras.
Nemažą fluoro kiekį gauname su tam tikrais maisto produkais ir iš vandens. Jo dedama į dantų pastas, dantų želę, skalavimo skysčius. Tenka pripažinti, jog ne visuomet naturalūs fluoro šaltiniai gelbsti, kalbant apie sveikus ir stiprius dantis. Vis dažniau atsiranda būtinybė prabilti apie fluoro aplikacijas, atliekamas odontologo kabinete.
Vakarų Europoje, o ypač Skandinavijoje, kur pasirinkta tinkama sveikatos politika ir sergamumas ėduonimi sumažintas iki minimumo, fluoro aplikacijos – neatsiejama burnos profilaktikos dalis, tokia pat populiari ir įprasta, kaip skiepai ar vitaminai.
Fluorui šiai dienai mes skiriame per mažai dėmesio. Retas gydytojas randa laiko savo pacientams papasakoti apie jų naudą, o sergamumo ėduonimi rodikliai mūsų šalyje vieni prasčiausių. Nuolat matydami antraštes spaudoje, jog Lietuva lyderiauja Europos bedančių sąraše, mes teigiama, jog fluoras – vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių sveikus dantis.
Kaip atliekamas dantų fluoravimas? Dantų fluoravimas atliekamas naudojant vietinio poveikio fluorido putas, gelį ir laką. Pati procedūra trunka vos kelias minutes ir nesukelia nemalonaus pojūčio.
Procedūra, naudojant fluoro putas arba gelį, atliekama taip:
– Visų pirma dantys nuvalomi, siekiant pašalinti apnašas nuo dantų, trukdančias fluorui patekti giliai į dantų emalį.
– Tuomet specialiu individualiu šaukštu ant dantų uždedamas braškių, bananų, vyšnių, apelsinų skonio fluoro gelis arba putos. Laikoma kelias minutes.
– Nuplaunama.
Fluoro lakas – tai dantų lakas su didele fluoro koncentracija, jis tepamas ant dantų, po to nusausinama.
Svarbu įsidėmėti, kad po procedūros negalima skalauti burnos, valyti dantų, valgyti ar gerti puse valandos, kad fluoras gerai įsiskverbtų į emalį.
Kada ir kam rekomenduojamas dantų fluoravimas? Dantų fluoravimas rekomenduojamas pacientams, kuriems per metus atsirado 1-2 nauji dantų pažeidimai (kariesas). Rekomenduojama vaikams su aktyviu ėduonimi, jautriais dantimis. Ypač rekomenduojama vietinės fluoridų aplikacijos dygstant nuolatiniams dantims. Dygstančio danties emalis yra santykinai nesubrendęs ir porėtas, o fluoras – svarbus emalio brendimui (stiprėjimui).
Vaikams dantų fluoravimas dažniausiai atliekamas – fluoro laku, kadangi jis yra malonaus kvapo. Suaugusiems dažniausiai atliekamas fluoravimas fluoro žele ar putomis.
Kaip dažnai reikia atlikti dantų fluoravimą? Dantų fluoravimą putomis ar geliu rekomenduojama atlikti kas 4 mėn., t.y. 3 kartus per metus, o laku – kas 6 mėn.

Skambinkite arba registruokitės

Registracija

Taikos al. 24, Panevėžys
Mob. tel. +370 610 66933, +370 663 66000,
Tel., faks. (~45) 466933,

El.paštas info@dentavita.lt
www.dentavita.lt

Dentavita - Odontologijos klinika Panevėžyje

Ačiū, jūsų žinutė išsiųsta!
Įvyko klaida