Taikos al. 24, Panevėžys
Tel.: 8 (45) 46 69 33, +370 610 669 33
El. paštas info@dentavita.lt

Darbo laikas:
I, II, III, IV - 8:00 - 20:00
V - 8:00 - 19:00
VI, VII - Nedirbame

Dantų implantavimas

Žingsniai, kuriuos reikia atlikti iki implantacijos

Dabartinė odontologija yra neatsiejama nuo dantų implantų. Vis daugiau gydytojų odontologų savo pacientams siūlo šį gydymo metodą atstatant vieno, kelių ar net visų dantų defektus. Pagrindinis gydymo privalumas yra tas, kad netekto danties vietoje sriegiamas dantų implantas ir ant jo tvirtinamas vainikėlis. Protezuojant ant implantų nepažeidžiami gretimi dantys, bedančiai žandikauliai gali būti suprotezuoti neišimamu lanku, o ir išimami protezai ant implantų laikosi žymiai tvirčiau. Dantų implantacija, kaip ir kitos medicininės rekonstrukcinės procedūros turėtų būti atliekamos tik pilnai pašalinus galimus infekcijos židinius, įvertinus kitus rizikos veiksnius, galinčius įtakoti protezo  ilgaamžiškumą. Didelis dėmesys turėtų būti kreipiamas paciento sąkandžiui, dantų nusidėvėjimui, bruksizmui, žalingiems įpročiams. Taigi, jeigu pacientas ir gydytojas siekia ilgalaikio gydymo rezultato, tuomet pradžioje reikėtų įvertinti bendrą burnos sveikatą ir tik tuomet kalbėti apie protezavimą.

 

 

Gydymą dantų implantais galima suskirstyti į keletą svarbių etapų.

  1. Padaroma ortopantomograma (panoraminė nuotrauka). Ji reikalinga įvertinti visų dantų bei žandikaulių būklę.
    II. Konsultacija su gydytoju ortopedu (protezuojančiu gydytoju). Jos metu yra įvertinamas jūsų sukandimas, dantų būklė. Aptariamas dantų gydymo poreikis. Planuojamas trūkstamų dantų atstatymas dantų implantais.
    III. Konsultacija su implantuojančiu gydytoju. Jos metu įvertinama kaulo būklė, paaiškinama kas yra implantas, kaip jis sriegiamas. Suteikiama informacija apie implantacijos galimybes ir rizikas, papildomas kaulo ar minkštųjų audinių atstatymo procedūras, jeigu tokios yra reikalingos.
  2. Po konsultacijų būtina atlikti burnos higieną, kad operacijos metu būtų kuo mažiau infekcijos.
  3. Pagal sudarytą gydymo planą sriegiami dantų implantai.
  4. Implantai su kaulu suauga per keletą mėnesių. Tuo metu gydomi karioziniai dantys ar ruošiami protezavimui.
    VII. Prigijus implantams protezuojantis gydytojas atlieka galutinius dantų ir implantų protezavimo darbus, o pacientas gali džiaugtis naujais dantimis ir sugrąžinta šypsena.

VIII. Paskutinis, tačiau labai svarbus tęstinis etapas yra profesionali ir individuali burnos ertmės higiena. Klaidinga manyti, kad dantų implantų ir kitų protezų nereikia valyti, nes jie negenda. Aplinkiniai, protezus ir implantus supantys audiniai, yra jautrūs apnašui ir jame gyvenančioms bakterijoms. Tik reguliariai 2-3 kartus per metus lankantis pas burnos higienistą ir kokybiškai valantis dantis du kartus per dieną, dantų implantai ir protezai ant implantų tarnaus ilgus metus.

Skirtingus gydymo etapus atlieka skirtingi specialistai. Tik pastovus įvairių sričių specialistų tarpusavio bendradarbiavimas užtikrina kokybiškai atliktus visus gydymo etapus.

Danties implantas – tai mažas varžtelis, skirtas pakeisti trūkstamo danties šaknį. Jis yra įsriegiamas į žandikaulį. Per 4-6 mėn. nuo įsriegimo, implantas įauga į kaulą ir yra naudojamas kaip atrama danties vainikėlio atstatymui.
Naudojant dantų implantus galima atstatyti tiek vieno, tiek viso dantų lanko defektus. Šlifuoti gretimų dantų nereikia. Dantų implantavimas gali pakeisti išimamus protezus.

Implantų įsodinimo procedūra pacientui nėra skausminga, nes naudojami nuskausminamieji vaistai. Su kaulu suaugę dantų implantai tampa tvirtu pagrindu prie jų fiksuojamiems protezams.

Kaip ir įprastu atveju, ant dantų implantų tvirtinami protezai gali būti gaminami iš metalo, keramikos ir kitų medžiagų. Jei žmogus neturi kelių dantų iš eilės, implantuojami keli dantų implantai ir gaminamas tiltinis protezas. Dantų implantavimas yra brangesnis už kitus gydymo metodus, tačiau perspektyvoje yra ekonomiškesnė investicija, nes žmogui tarnauja labai ilgai. Žinoma, jei jis tinkamai rūpinasi burnos higiena. Būtina išsami gydytojo konsultacija, išsamus paaiškinimas, nes tai parenkama individualiai.

Dantų implantavimas – ko gero vienas iš didžiausių pažengimų šiuolaikinėje odontologijoje. Kiekvienais metais dantų implantavimas daugybei žmonių, kurie yra netekę natūralių dantų, suteikia antrą galimybę jaustis lyg su savais dantimis. Žinoma, kyla daug klausimų – kokia tai procedūra ir kaip ji atliekama.

Skambinkite arba registruokitės

Registracija

Taikos al. 24, Panevėžys
Mob. tel. +370 610 66933, +370 663 66000,
Tel., faks. (~45) 466933,

El.paštas info@dentavita.lt
www.dentavita.lt

Dentavita - Odontologijos klinika Panevėžyje

Ačiū, jūsų žinutė išsiųsta!
Įvyko klaida