Taikos al. 24, Panevėžys
Tel.: 8 (45) 46 69 33, +370 610 669 33
El. paštas info@dentavita.lt

Darbo laikas:
I, II, III, IV, V - 8:00 - 18:00
VI, VII - Nedirbame

Dantų terapinis gydymas

Dantų terapinis gydymas

Terapinis gydymas – tai nechirurginis pažeistų dantų ir dantenų gydymo būdas, profilaktinė dantų apsaugos priemonė nuo ėduonies arba jau ėduonies pažeistų dantų kietųjų audinių atstatymas, tradiciškai vadinamas plombavimu.

Dantų ėduonis (kariesas) – tai viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje, kuomet tirpstant mineralizuotiems danties audiniams atsiranda danties kietųjų audinių pažeidimas. Ilgainiui emalis lūžta ir susiformuoja ertmė.

Tai daugiafaktorinė liga, atsirandanti sąveikaujant danties audiniams, burnos ertmės mikroflorai ir maistui. Įtakos karieso susidarymui taip pat turi seilių sudėtis, amžius ir pan.

Esant dantų ėduoniui gelia ir skauda dantis nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų, pacientas negali tinkamai sukramtyti maisto. Skaudant dantims, sutrinka ne tik seilių išsiskyrimas, bet ir skrandžio sulčių gamyba, todėl gali sutrikti maisto virškinimas.

Profilaktinio apsilankymo metu yra nustatoma kariesogeninė dantų būklė. Rimtesni dantų karieso pažeidimai yra šalinami naudojant plombines medžiagas: pradžioje šalinami karieso pažeisti danties audiniai, vėliau plombavimo aplinka yra izoliuojama nuo infekcijos bei seilių, plombavimui paruošta danties ertmė yra dezinfekuojama. Po danties karieso išvalymo prasideda plombavimo procesas, kurio metu yra parenkamos ir individualiai pritaikomos plombinės medžiagos (pagal pažeidimo gylį ir danties spalvą).

Senų, nekokybiškų plombų keitimas

Dažnai pacientams kyla klausimas, kodėl reikia keisti seną plombą, nors ji dar neiškritusi iš danties. Atsakymas labai paprastas – senesnės kartos plombos turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda akimi nematomi mikrotarpai tarp danties ir plombos paviršiaus. Į šiuos mikrotarpus lengvai prasiskverbia bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, susidaro rūgštinė terpė ir dantis ima „gesti“ (vyksta kietųjų danties audinių irimas – vadinamasis antrinis ėduonis), plonėja jo sienelės ir vieną dieną toks dantis gali suskilti ar nulūžti. Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.

Odontologijos klinikoje „Dentavita“ naudojamos aukštos kokybės plombinės medžiagos, leidžiančios pasiekti geriausių rezultatų bet kokioje situacijoje.

Skambinkite arba registruokitės

Registracija

Taikos al. 24, Panevėžys
Mob. tel. +370 610 66933, +370 663 66000,
Tel., faks. (~45) 466933,

El.paštas info@dentavita.lt
www.dentavita.lt

Dentavita - Odontologijos klinika Panevėžyje

Ačiū, jūsų žinutė išsiųsta!
Įvyko klaida