Taikos al. 24, Panevėžys
Tel.: 8 (45) 46 69 33, +370 610 669 33
El. paštas info@dentavita.lt

Darbo laikas:
I, II, III, IV, V - 8:00 - 18:00
VI, VII - Nedirbame

Periodontologija

Periodontitas

Marginalinis periodontitas (anksčiau ši liga buvo vadinama parodontoze) – tai dantį supančių audinių liga. Paprastai periodontitas vystosi lėtai ir neskausmingai, tačiau gali būti ir ūmių jo formų. Be to – tai ne tik vyresnių žmonių liga, ji gali pasireikšti ir visai jauname amžiuje.

Kas skatina periodontito atsiradimą? 

Periodontito atsiradimas yra siejamas su specifiniais mikroorganizmais ir jų veiklos produktais. Dantų apnašas (sudarytas iš maisto likučių, mikroorganizmų, burnos epitelio ląstelių) kaupiasi ant dantų, tarpdančiuose, po dantenomis. Svarbūs visi faktoriai, kurie apsunkina išsivalymą, sudaro sąlygas apnašo kaupimuisi – netikslūs protezai ir plombos, susigrūdę dantys. Nenuvalytas apnašas mineralizuojasi, susidaro dantų akmenys, kurie spaudžia dantenas. Dantenos pradeda kraujuoti, paburksta, atsitraukia nuo danties, burnoje atsiranda nemalonus kvapas. Prasideda dantį supančio kaulo tirpimas, formuojasi dantenų kišenės, kuriose taip pat susidaro dantų akmenys, kaupiasi mikroorganizmai. Dėl to dar greičiau vyksta dantį supančio kaulo tirpimas, bei raiščių, jungiančių dantį ir jį supantį kaulą nykimas. Dantys tampa paslankūs, galiausiai jų netenkama.
Labai svarbūs ir turintys didelę įtaką ligos eigai yra šie faktoriai: paveldimumas, genetiniai ir hormoniniai sutrikimai, sisteminės ligos (kraujagyslių, endokrininės sistemos ligos), mitybos sutrikimai, vitaminų stoka organizme, rūkymas.

Ligos eiga

Pati pradžia yra dantenų uždegimas –gingivitas. Dantenos yra šiek tiek paburkę,gali įgauti raudoną, violetinį, melsvą atspalvį, valant dantis truputį kraujuoja. Šioje stadijoje dar nėra apie dantį esančio kaulo pokyčių, bet jau būtina kreiptis į specialistą, kad šis apžiūrėtų burnos ertmę, įvertintų, ar nėra periodonto pakitimų ar reikalingas gydymas, rekomenduotų profilaktikos priemones.
Jei jau yra periodontitas, pažeidžiamos ne tik dantenos, bet ir kitos dantį supančios struktūros (periodonto raištis, cementas, alveolės kaulas). Priklausomai nuo periodontito stadijos, skiriasi ir simptomų stiprumas – dantenos būna ryškiai raudonos, kraujuoja ne tik valant dantis, bet ir valgant, atsiranda skausmas, gali pasireikšti pūliavimas, dantų paslankumas.

Gydymas:

Periodontitą būtina pastebėti ir gydyti kuo anksčiau, kad būtų sustabdytas jo progresavimas!
Pagrindinis gydymo tikslas – pašalinti uždegimą, kuris sukelia pažeidimus. Taip pat labai svarbu gydyti sistemines ligas, didinti organizmo atsparumą.
Periodontito gydymas skiriamas į tris fazes:
1. Pradinė fazė – pacientui atliekama profesionali burnos higiena, pacientas mokomas asmeninės higienos.
2. Chirurginė fazė – atliekamos chirurginės procedūros (kiuretažas, lopo operacija), kurių metu pašalinami uždegiminiai audiniai, podanteniniai akmenys, naudojamos kaulinio audinio regeneraciją skatinančios medžiagos.
3. Palaikomoji fazė. Labai svarbus palaikomasis periodonto gydymas ir kontrolė, siekiant išvengti ligos atsinaujinimo ir palaikyti stabilią būklę po gydymo: kas 3-6 mėn. pacientui reikėtų lankytis pas specialistą, kad būtų tikrinama paciento periodonto būklė, matuojamos dantenų kišenės, įvertinama asmeninė burnos higiena, atliekama profesionali burnos higiena.

Dantenų recesija

Dantenų recesija – tai būklė, kai dėl dantenų atsitraukimo palaipsniui apsinuogina danties šaknies paviršius.

Gydymas:

Pagrindinės gydymo indikacijos yra estetiniai nusiskundimai, padidėjęs dantų šaknų jautrumas, paviršinis šaknies ėduonis,  kaklelio abrazija (nusitrynimas), apsunkinta individuali burnos higiena toje vietoje. Labai svarbus yra paciento bendradarbiavimas gydant recesijas – teisinga ir pastovi burnos higiena bei žalingų įpročių šalinimas leidžia tikėtis sėkmingo gydymo.

Gydymo tikslas – sustabdyti arba sumažinti dantenų atsitraukimą, o jei įmanoma, ir atstatyti buvusį jų kontūrą. Chirurginio gydymo metu atsidengusios šaknys yra uždengiamos perkeliant ar pastumiant sveikų dantenų lopus iš gretimų burnos ertmės sričių. Taip pat gali būti atliekamas chirurginis lūpų, skruostų, liežuvio pasaitėlių atlaisvinimas.

Skambinkite arba registruokitės

Registracija

Taikos al. 24, Panevėžys
Mob. tel. +370 610 66933, +370 663 66000,
Tel., faks. (~45) 466933,

El.paštas info@dentavita.lt
www.dentavita.lt

Dentavita - Odontologijos klinika Panevėžyje

Ačiū, jūsų žinutė išsiųsta!
Įvyko klaida