Taikos al. 24, Panevėžys
Tel.: 8 (45) 46 69 33, +370 610 669 33
El. paštas info@dentavita.lt

Darbo laikas:
I, II, III, IV, V - 8:00 - 18:00
VI, VII - Nedirbame

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Dantų protezavimo tikslas – atkurti prarastą dantų struktūrą ar pačius dantis, kramtymo funkciją, estetinę išvaizdą, dėl dantų netekimo sutrikusią kalbą. Dažnai dantų protezavimas tampa paskutiniu viso gydymo etapu, kurį baigus pacientas gali džiaugtis neįkainojamu dalyku – gražia, sveika ir patrauklia šypsena bei puikia savijauta.
Mes siekiame nuoširdaus bendravimo su pacientais, todėl prieš pradedant gydymą pacientui visada pristatomas dantų protezavimo planas. Jame išsamiai aptariama paciento dantų būklė, įvairūs dantų atkūrimo būdai, įvertinama gydymo trukmė, eiga ir kaina. Tam labai svarbus nuodugnus paciento ištyrimas. Visada stengiamės aiškiai ir tiksliai atsakyti į pacientų klausimus bei nuoširdžiai patarti iškilus neaiškumams.
Dantų protezavimas – tai pažeistų dantų atstatymas ir formos, spalvos, struktūros koregavimas bendradarbiaujant su dantų technikų laboratorija. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, todėl mūsų pacientams tikrai nereikia rinktis tarp grožio ir tvirtumo – kiekvienas protezas gali būti tiek nepriekaištingai estetiškas, tiek patikimas ir atsparus.
Didelis dėmesys skiriamas laikiniems dantų protezams, kuriuos pacientai nešioja, kol prigyja dantų implantai ar gaminamas pastovus danties protezas. Nušlifavus dantis ar nuėmus senus keičiamus protezus, uždedami laikini dantų protezai. Klinikos gydytojai visuomet stengiasi, kad laikino dantų protezavimo laikotarpis būtų kiek įmanoma patogesnis ir trumpesnis.

Neišimami protezai

Tokie dantų protezai – dantų vainikėliai, tiltai – fiksuojami cementu prie savų dantų arba varžtais prie implantų. Jų nereikia išimti norint atlikti kasdienes burnos higienos procedūras.

Dantų vainikėliai yra uždedami ant savų dantų, kurie prieš tai nušlifuojami, imamas atspaudas ir po keleto pamatavimų protezas pricementuojamas.
Vainikėliai gaminami tuomet, kai nesilaiko didelės plombos, lūžta dalis danties, koreguojamas sąkandis, siekiama pakeisti dantų formą. Tiltinis protezas sugrąžina prarastų dantų funkciją. Jis dedamas mažiausiai ant dviejų šlifuotų dantų.

Tradiciškai gaminami metalo keramikos vainikėliai, kurie yra mechaniškai atsparūs, tačiau dėl konstrukcijoje esančio metalinio karkaso estetinėmis savybėmis šiek tiek nusileidžia natūraliems dantims. Metalo keramikiniai protezai paprastai atrodo truputį pilkesni, jie neturi natūraliems dantims būdingo skaidrumo, ties dantenomis gali šviesti tamsi metalo juostelė.

Šį trūkumą galima išspręsti protezuojant bemetalės keramikos protezais, kuriuose metalas pakeistas ypač tvirtos keramikos karkasu. Jis gaminamas pasitelkiant kompiuterines technologijas, todėl yra labai tikslus. Būtent šviesai pralaidus keraminis pagrindas užtikrina, kad bemetalės keramikos vainikėlis atrodo gražiai ir natūraliai esant bet kokiam apšvietimui.

Išimami protezai

Išimamieji dantų protezai gaminami tuomet, kai nebelieka galimybių protezuoti neišimamais protezais savų dantų. Išimamieji protezai, paprastai vadinami dantų plokštelėmis, gali būti daliniai ar pilni. Tokie protezai parenkami netekus daug ar net visų dantų.
Kita išimamųjų protezų rūšis – lanko atraminiai išimami protezai, turintys metalinį gomurį, gaminami netekus daugelio dantų, bet esant pakankamai tvirtiems saviems dantims. Toks protezas fiksuojamas prie dantų specialiais užraktais ar kabliukais, jie burnoje užima mažiau vietos, todėl pacientas jaučiasi komfortiškai.
Jeigu pacientas nepatenkintas, kad jo nešiojamas išimamas dantų protezas nesilaiko burnoje, juda valgant ar kalbant, mes turime sprendimą ir tokioje nepavydėtinoje situacijoje. Dantų implantai gali būti naudojami išimamiems protezams stabilizuoti. Toks stabilizuotas išimamas dantų protezas burnoje laikosi daug tvirčiau, todėl pacientas jaučiasi beveik kaip su savais dantimis ir gali drąsiai valgyti, kalbėti bei šypsotis nesibaimindamas, kad protezas iškris.

Pradėjus nešioti išimamus protezus, iš pradžių gali pasunkėti kalbėjimas (tai padės išspręsti tarties pratimai), kramtymas, padidėti seilėtekis, varginti šleikštulys. Nuolat nešiojant protezus, prie jų priprantama ir po 2 – 3 savaičių šie reiškiniai praeina.
Valykite dantų protezus 2 kartus per dieną: ryte ir vakare. Pavalgius būtina išplauti protezus šaltu vandeniu su šepetuku (karštas vanduo netinka, nes gali juos sugadinti). Prieš dedant į burną, protezus reikia nuplauti šaltu vandeniu. Pirmąsias 3-4 paras leidžiama protezus palikti burnoje ir nakčiai. Tačiau vėliau patariama protezus nakčiai išimti ir, gerai išplovus, pamerkti į dezinfekuojamąjį tirpalą.
Priprasti prie protezų taip pat gali padėti specialios fiksavimo priemonės (pastos, milteliai, skysčiai). Jos visai dienai pritvirtina protezą taip, kad po juo nepatektų maistas ir nesukeltų uždegimo.
Pirmosiomis dienomis nekąskite priekiniais dantimis, valgykite tik minkštą maistą vėliau pereikite prie kietesnio. Norint išvengti lūžimų, nereikia protezais kramtyti kieto maisto: gabalinio cukraus, riešutų ir pan. Saugoti, kad protezai nesudužtų.
Jei protezai yra nepatogūs arba sukelia skausmą, reikia kreiptis į gydytoją. Prieš tai patartina 6-7 val. neišimti protezų iš burnos, kad gydytojas galėtų tiksliai nustatyti skaudamą vietą. Patiems taisyti protezų negalima.
Jei protezas sulūžo, reikia tuoj pat atnešti gydytojui protezuotojui pataisyti. Negalima naudotis skilusiu protezu ar lūžusia protezo dalimi, nes šitaip protezas gali tapti nepataisomas.
Pasitikrinkite kas pusmetį pas gydytoją Jūsų dantų protezų padėtį. Pritaikytus protezus būtina nešioti nuolatos, nes po ilgesnės pertraukos jie gali tapti netinkami naudoti. Burnos ertmės audiniai, esantys po protezu, laikui bėgant kinta, todėl nuimamus protezus reikia perbazuoti nuo pagaminimo pradžios po pusės metų, vėliau 1 kartą metuose.
Šiame skyrelyje supažindinama su dantų protezavimo eiga ir principais. Daug išsamesnę informaciją ir atsakymus į rūpimus klausimu pacientai išgirsta konsultacijos ir gydymo plano pristatymo metu. Būtina suprasti, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir kiekvienam pacientui sprendžiama iš naujo, kokį dantų protezavimo būdą pasirinkti.

Skambinkite arba registruokitės

Registracija

Taikos al. 24, Panevėžys
Mob. tel. +370 610 66933, +370 663 66000,
Tel., faks. (~45) 466933,

El.paštas info@dentavita.lt
www.dentavita.lt

Dentavita - Odontologijos klinika Panevėžyje

Ačiū, jūsų žinutė išsiųsta!
Įvyko klaida