Sedacija

Gydymas su sedacija - procedūra, kuri yra taikoma siekiant sumažinti paciento stresą, nerimą bei diskomfortą

Ačiū! Jūsų užklausą gavome!
Dėmesio! Įsivėlė klaida. Prašome peržiūrėti įvestus duomenis.

Kas yra sedacija?

Tai – medikamentais sukeltas sąmonės slopinimas, pasireiškiantis mieguista būsena arba miegu, iš kurio pacientą galima lengvai pažadinti. Sedacija padeda atsipalaiduoti, išvengti streso, nejausti baimės ar diskomforto. Pacientas nesirūpina, kas vyksta aplink jį ir pačios operacijos visiškai arba dalinai neatsimena. Esant ramiam ir atsipalaidavusiam pacientui, burnos chirurgas turi optimalias sąlygas dirbti. Odontologijos klinika „Dentavita“ turi licenciją ir visas šiuolaikines priemones, reikalingas saugiai atlikti sedaciją.

Sedacija rekomenduojama:

  • Kai numatoma ilga odontologinė procedūra ir pacientui gali būti sunku išbūti išsižiojus kelias valandas

  • Pacientams, kuriems pasireiškia pykinimo refleksas, bei jaučiantiems nerimą, baimę prieš procedūrą

  • Vaikams nuo 3 metų, kurie turi didelę dantų gydymo baimę ir gydytojui odontologui nepavyksta su jais susitarti

  • Pacientui išreiškus norą odontologinę procedūrą atlikti su sedacija

Procedūros eiga

  • 01

    Konsultacija

    Po gydytojo odontologo konsultacijos, aptarus gydymo planą, pacientui gali būti rekomenduojama atlikti procedūrą taikant sedaciją. Pacientas gali nuspręsti dėl šios procedūros aptaręs tai su savo gydytoju odontologu.

  • 02

    Pokalbis su anesteziologu

    Sedaciją atlieka gydytojas anesteziologas-reanimatologas, kuris apžiūri pacientą prieš procedūrą. Apžiūros metu pacientas turi nurodyti visas ligas, kuriomis serga, alergijas, kurias turi, ir išvardinti vartojamus vaistus. Po pokalbio anesteziologas, esant reikalui, paskiria premedikaciją (vaikams, jautresniems pacientams) ir po 20–25 min. palydi pacientą į odontologo kabinetą.

  • 03

    Sedacija

    Intraveninė sedacija atliekama vaistus leidžiant į veną. Plonas intraveninis kateteris įvedamas į paviršinę veną paciento rankoje. Sedacijos metu paciento būklę stebi gydytojas anesteziologas-reanimatologas. Visos procedūros metu yra stebimas širdies darbas, arterinis kraujo spaudimas bei deguonies koncentracija kraujyje.

  • 04

    Po sedacijos

    Iš karto po operacijos pacientas būna pabudęs, sąmoningas, tačiau kurį laiką dar gali jausti mieguistumą, lengvą koordinacijos trūkumą, būna sunku sutelkti dėmesį, prisiminti kai kurias su operacija susijusias detales. Todėl po sedacijos  griežtai draudžiama vairuoti, yra reikalingas lydintis asmuo. Patartina tą dieną neplanuoti svarbių susitikimų, egzaminų ir kitų atsakingų veiklų.

Ką reikia žinoti prieš sedaciją?

Operacijos dieną nevalgykite 6 valandas ir negerkite (net ir negazuoto vandens) 4 valandas iki sedacijos. Apsirenkite patogiai, judesių nevaržančiais drabužiais su lengvai atraitojamomis rankovėmis (tai bus reikalinga leidžiant vaistus).

Ką kalba mūsų pacientai?

Aš dabar taip šypsausi, kaip gyvenime nesišypsojau. Net kai man buvo penkiolika metų. Aš tikrai netikėjau, kad dantys taip gali pakeisti žmogaus požiūrį į save ir į pasaulį, kuris jį supa. Jei ką dabar keisčiau, tai tik vieną- taip ilgai nelaukčiau. Tiesiog čia ir dabar. O gal net vakar.

Violeta

Dentavita pacientė

Likau labai patenkintas, sužavėtas Dentavita komandos darbu. Atėjus į kliniką mane pasitiko malonus personalas, kuris nuramino bei suteikė pasitikėjimo. Procedūra buvo atlikta itin greitai, kokybiškai ir profesionaliai. Po nepilnai dviejų dienų išėjau su atkurta šypsena, kurios pavydi net draugai!

Valdas

Dentavita pacientas

Viskas tiko ir patiko, nuo registratūros iki gydytojų, kurie dirbo su manimi. Net nežinau kaip juos pagirti. Jaučiasi, kad Dentavitoj dirba stipri komanda, o ne kiekvienas sau. Rezultatais esu patenkinta 100%!

Alina

Dentavita pacientė

Mane visų pirma sužavėjo pačios klinikos atsakingas pažiūris į klientą, įsiklausymas ir atsakymai į visus rūpimus klausimus. Ir negaliu nepaminėti visų šiltų dirbančių žmonių, AČIŪ Jums! Dabar mažais žingsneliais tobulos šypsenos link!

Karolina

Dentavita pacientė

D.U.K.

Ar aš nieko nejausiu ir negirdėsiu?

Sedacija nėra bendrinė nejautra (narkozė). Sedacinio miego gylis procedūros metu varijuoja - gali būti gilesnis, kai nieko negirdėsite, gali būti paviršinis, kai išgirsite burnos chirurgo prašymus prikąsti ar išsižioti. Tačiau sedacijos metu Jūsų neerzins ir negąsdins atliekami veiksmai, jausitės atsipalaidavęs ir besimėgaujantis procedūra.

Vartoju vaistus, ar man juos ir toliau gerti?

Jei geriate vaistus mažinančius kraujo spaudimą, skydliaukės hormonus - gerkite juos kaip ir įprastai. Jei Jūsų operacija numatoma ryte - išgerkite 6 valandą ryto su gurkšniu vandens. Jei vartojate kraują skystinančius, psichiką veikiančius medikamentus, informuokite apie tai Jus konsultuojantį gydytoją odontologą, šis perduos informaciją anesteziologui ir gydytojas anesteziologas susisieks su Jumis keletą dienų prieš procedūrą ir aptarsite vaistų vartojimą.

Kodėl turiu nevalgyti ir negerti? Juk operuos ne pilvą.

Sedacijos metu kvėpavimo takų apsauginiai refleksai (kosulys) būna susilpnėję, todėl atsiranda aspiracijos (skrandžio turinio patekimo į kvėpavimo takus) rizika. Nevalgyti pakanka 6 valandų ir negerti vandens 2 valandas prieš procedūrą. Per tiek laiko skrandžio turinys jau būna pasišalinęs į žarnyną. Jei badavimo periodas būna ženkliai ilgesnis, pacientas jaučiasi prastai dėl skysčių ir gliukozės trūkumo organizme.

Praėjusį kartą po sedacijos aš jaučiausi labai žvaliai, todėl manau, kad šį kartą aš galėsiu automobilį vairuoti pats(-i) arba grįžti taksi.

Po sedacijos negalima ne tik vairuoti, bet ir priimti rimtų sprendimų, pasirašyti sutarčių. Jūsų koordinacija, reakcija, gebėjimas įvertinti rizikas dar keletą valandų bus nepilnavertis, todėl pacientai iš klinikos NIEKADA neišleidžiami vieni. Visada kviečiamas lydintis asmuo. Grįžimas taksi taip pat nėra rekomenduojamas - po sedacijos Jūsų koordinacija gali išlikti sutrikusi, todėl kelias nuo taksi automobilio iki Jūsų namų lieka rizikingas.

Ar man viskas bus gerai? Ar aš atsibusiu?

Visos procedūros metu šalia Jūsų bus gydytojas anesteziologas reanimatologas, kuris atidžiai rūpinsis Jūsų saugumu. Procedūros metu monitoruojamos gyvybinės funkcijos leidžia nuolatos vertinti Jūsų būklę bei savalaikiai reaguoti esant pasikeitimams. Mūsų klinikoje dirbantis gydytojas anesteziologas turi dešimties metų darbo, ambulatorinėje odontologinėje anesteziologijoje, praktiką. Mes esame vieni pirmųjų Lietuvoje ir pirmieji Panevėžyje pradėję taikyti sedacijas tiek vaikams, tiek suaugusiems odontologinių procedūrų metu.

Kainoraštis

  • Sedacija su anesteziologo priežiūra

    299 €

Registruokitės konsultacijai

Konsultacijos metu bus atlikta išsami apžiūra, atsakysime į visus rūpimus klausimus bei pasiūlysime Jums labiausiai tinkamą gydymo planą.